Historia

Od pokoleń z pasją do owoców-

Od czasu otwarcia w 1893 roku przez Franza Zentis, nasza miłość do owocu pozwoliła nam przeistoczyć się z regionalnego sklepu z towarami kolonialnymi w Aachen do działającego na polu międzynarodowym przedsiębiorstwa rodzinnego i wiodącego przetwórcy owoców w Europie. Jak wszystko się zaczęło, zobaczcie Państwo tutaj:

1893

Lata 1900-te

Lata 20-te

Lata 30-te

Lata 50-te

Lata 60-te

Produkty mleczne stają się teraz również bardziej egzotyczne owocowo. Gatunki takie jak banan czy ananas zaspokajają smakowo tęsknotę za dalekim światem. Novum w połowie lat 60-tych to komponenty "Warm Flavor". Takimi rodzajami jak czekolada, wanilia lub orzech laskowy, firma Zentis wprawia naród w zachwyt. Była to podstawa do dalszych przełomowych innowacji, jak pierwsze stabilne płatki czekoladowe do jogurtu stracciatella. 

Lata 70-te

Lata 80-te

Lata 90-te

1995 do dzisiaj: ekspansja Zentis

Zentis formuje się na nowo: z filią w Aachen

Nasz sukces wymaga coraz większych powierzchni produkcyjnych. Już wkrótce nasze centralne położenie ma za mało miejsca na wielkie pomysły. Produkcja słodyczy zostaje przeniesiona i rozpoczyna swą działalność w roku 1995 w Aachen-Eilendorf. Ponadto za 28 milionów euro nasza lokalizacji przy ulicy Jülicher Strasse zostaje rozbudowana i zreorganizowana: od roku 2004 powierzchnia o wielkości 70.000 m2 jest miejscem do optymalnych przebiegów produkcyjnych.

2013